Tradiční předvánoční diagnostický bioptický seminář patologů 2022

09. 12. 2022

Po dvouleté odmlce z důvodů tzv. pandemie se letos konečně zase sešli patologové z různých koutů České republiky na Tradičním bioptickém semináři v prostorách malé jídelny Městské nemocnice.

Množství účastníků bylo poněkud poznamenáno faktem, že díky absenci obdobných akcí v minulých měsících a letech se toto „manko“ snažila mnohá oddělení dohnat za cenu kolize termínů (jen za poslední tři týdny byl náš seminář čtvrtým meziregionálním setkáním patologů), nicméně lze s klidným svědomím prohlásit, že kdo se dostavil, nelitoval.

Program byl koncipován klasicky, tedy po úvodním slově paní primářky MUDr. Zuzany Gattnarové následovala dopolední sdělení „domácích“ i „přespolních“ lékařů, kteří prezentovali neobvyklé bioptické případy ze své praxe.

Seminář dostál svému neformálnímu názvu a v pauze mezi přednáškami bylo k dispozici bohaté občerstvení, které po celou dobu doplňovaly naše šikovné laborantky a administrativní pracovnice. První přestávka – a ostatně i ta následující – tak byla vyplněna družnými hovory, hudbou a pohodovou atmosférou.

Hlavním přednášejícím byl letos docent MUDr. Tomáš Jirásek, Ph.D., z Krajské nemocnice Liberec, a.s., který si připravil souhrn novinek v klasifikaci nádorů CNS. Jeho sdělení bylo obsáhlé, ale jako vždy poutavé a nabité užitečnými poznatky a věcnými radami do praxe.

Po obědové přestávce následoval závěrečný blok zvláštních bioptických případů.

I po skončení akce bylo mezi zúčastněnými mnoho námětů k rozhovoru a témat k dořešení, a tak se závěr příjemně protáhl. Těšíme se na další setkání, snad „již“ za rok!

MUDr. Aleš Mlýnek
Patologie

 

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie