U příležitosti Světového dne ledvin uspořádalo naše Nefrologické a hemodialyzační centrum preventivní akci

09. 03. 2023

U příležitosti Světového dne ledvin pořádalo dnes Nefrologické a hemodialyzační centrum MNO preventivní akci. Z celkem 75 zájemců o vyšetření bylo 61 doporučeno navštívit svého praktického lékaře, sedmi urologa a čtyřem nefrologa.

Každému  návštěvníkovi byla změřena hladinu krevního cukru, vyšetřena moč, změřen krevní tlak, stanoven BMI (body mass index). Výsledky zhodnotil lékař. Velký zájem byl i o prohlídku hemodialyzační centra s odborným výkladem.

„Chronické onemocnění ledvin pacienta obvykle nebolí. Mezi jeho projevy patří např. krev v moči, otoky nohou, únava, vyšší krevní tlak nebo časté močení zejména v noci. Čím dříve je nemoc ledvin diagnostikována, tím jednodušší je léčba a tím nižší je riziko výskytu přidružených onemocnění,“ sdělil vedoucí lékař Patrik Letocha a dodává, „účast byla velká, během čtyř hodin jsme vyšetřili 56 žen a 19 mužů. Průměrný věk zájemců byl 55 let. Nejmladšímu bylo 20 let a nejstaršímu 92.“

Děkujeme všem zaměstnancům a vedení oddělení za přípravu a průběh akce. Poděkování patří také studentkám 2. ročníku bakalářského studia Všeobecného ošetřovatelství Slezské univerzity v Opavě.

Reportáže z preventivní akce zpracovala ČT pro Události v regionech SM (9. 3. v 18.00), Prima pro regionální zprávy CNN Prima News (9. 3. 16.55), Český rozhlas Ostrava a Blesk.

  Sdílet na Facebooku

Fotogalerie