Poděkování

Interní ambulance CPE

Rád bych pochválil paní doktorku Kateřinu Kandlovou, se kterou jsem se setkal v pátek odpoledne (25. 10.) na Interní ambulanci ve Vaší nemocnici. Byla velice příjemná, poradila mi, jak se mám shýbat (to jsem nevěděl) a moc mě pobavila její zpráva s popisem ohnutí se ke slepicím. Více takových dobře naladěných lékařů! Rád k nim budu chodit, ale ne s nemocí :).

Děkuji moc.
Jaroslav S.

Kardiologie

Dne 23. 9. 2019 jsem se podrobil odbornému vyšetření (arytmologie) na kardiologickém oddělení (MUDr Heczko).

I když jsem ve Vaší nemocnici strávil jen jedno odpoledne a noc, rád bych touto cestou poděkoval za vysoce profesionální přístup veškerých zaměstnanců nemocnice, se kterými jsem toho dne přišel do styku. Mám na mysli jak odbornost, tak především vstřícné a pozitivní vystupování lékařů a dalšího personálu, počínaje ambulancí až po lůžkovou část kardiologie.

Prostě podtržená jednička.
Vladislav S.

Poděkování Dermatovenerologii (Kožní)

Od 20. 9. do 9. 10. 2019 jsem byla hospitalizována na kožním oddělení. Touto cestou bych chtěla poděkovat paní primářce, paní asistentce, doktorkám za péči, kterou mi poskytli. Děkuji rovněž všem sestrám na lůžkovém oddělení za jejich vynikající snahu při podávání léků a nejvíce při převazování mých nohou. Sestry jsou velmi pečlivé a také mě hodně duševně podporovaly. Moc vám všem děkuji, jste na pravém místě. Přeji Vám hodně úspěchů a pevné nervy.

Anna M.

Gastroenterologie

Chtěla bych Vašim prostřednictvím poděkovat personálu gastroenterologického oddělení Vaší nemocnice. Všichni přistupují k pacientům ochotně klidně a v pohodě. Zvláště bych chtěla poděkovat MUDr. M. Krausovi a sestřičce Macurové, kteří mi svým lidským a profesionálním přístupem pomohli v pohodě „přežít“ kolonoskopické vyšetření.

Zdenka S.

Poděkování personálu – Geriatrie a Interna, stanice K

Chválím personál. Při jejich těžké práci jsou velice ochotní, zvláště sestřičky.

Poděkování sestřičkám z infuzního stacionáře

Ráda bych touto cestou poděkovala zdravotní sestřičkám z infuzního stacionáře, jmenovitě Martině Prokopové, Naděždě Dudové a Janě Hurinové. Díky jim patří za jejich obětavou, rychlou a profesionální péči, kterou poskytují denně, od pondělí do pátku, a navíc vše dělají s úsměvem na tváři. Určitě nepíši pouze za sebe, ale souhlasili by se mnou i další pacienti, kteří pravidelně docházejí na toto oddělení.

Pracuji v Městské nemocnici již 40 let a pamatuji si stacionář na neurologické ambulanci, kdy byly pouze 3 postele a 2 křesla. Čekací doba byla velice dlouhá. Nyní má stacionář 14 křesel a všechna jsou dle rozpisu plně využívána. Sestřičky všechny objednávají tak, aby pacientům vyšly co nejvíce vstříc. V případě omluvy jsou flexibilní a dají pacientovi náhradní termín.

Ještě jednou děkuji celému personálu, jsme rádi za to, že nám dokážou pomoci od bolesti. Děvčatům také přeji, aby jim vydržel takový elán a nasazení i do dalších let, neboť pozitivní prostředí je pro pacienty také velice důležité.

S díky Božena K.

Kardiologie

Vážený pane řediteli,

touto cestou bych chtěl poděkovat celému personálu kardiologie, tedy sestřičkám a lékařům. Ležel jsem na kardiologii čtyři dny s podezřením na infarkt a bylo o mě velmi dobře postaráno a chování celého personálu bylo velmi vstřícné, příjemné a profesionální.

Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší nelehké práci a úžasný rok 2020.

Štefan L.

Urologie

Chtěl bych poděkovat paní doktorce Monice Piatkovské a také sestřičkám z Urologie za vzornou a obětavou práci. Po dobu nemocničního ošetření jsem byl s personálem a paní doktorkou M. Piatkovskou velmi spokojen a za to jim moc děkuji.

Lubomír Č., Ostrava-Muglinov

Rehabilitace

Chtěla bych i touto cestou dodatečně poděkovat Vašemu skvělému rehabilitačnímu týmu, který denně s úsměvem a svým milým přívětivým chováním vítá své pacienty a profesionálně se jim věnuje. Měla jsem možnost u Vás dva měsíce rehabilitovat s tříštivou zlomeninou palce u nohy a za tak krátkou dobu mi u Vás dali společnými silami „nožku“ do pořádku a já už zase mohu naplno vykonávat svoji práci učitelky v mateřské škole a o víkendech se procházet po horách. Děkuji, že v dnešní uspěchané době Vaši zaměstnanci dělají tuto práci rádi a s láskou.

Andrea K.

DSS

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem zaměstnancům DSS, oddělení C, kteří se podíleli na péči o mého tatínka pana Jana Ch. a zpříjemnili mu tak pobyt na tomto oddělení. Velmi rád a často vzpomíná právě na zdejší pobyt a tento e-mail píšu hlavně na základě jeho přání. Všichni se k němu chovali moc hezky a vždy s ním prohodili pár milých vět, které mu zpestřily den.

Přeji celému oddělení mnoho takto spokojených pacientů.
Michaela N., dcera

Interna B, G

Děkuji a velmi chválím týmy lékařů a sester Interny B a Interny G, jejichž primářem je pan MUDr. Jan Šmíd. Na uvedených odděleních byla mému tatínkovi od 29. 8. do 16. 9. 2019 a od 18. 9. do 7. 10. 2019 poskytována vysoce profesionální odborná péče. Upřímně velmi děkujeme MUDr. Kovalovi a MUDr. Šmídovi. Kvalitní a velmi náročné práce a profesionálního přístupu celého týmu pracovníků si velmi vážíme a s úctou mnohokrát děkujeme.

Renata M. (Olomouc) a Pavla K. (Ostrava)

Gynekologie

Chci poděkovat celému kolektivu vašeho oddělení Gynekologie pod vedením pana primáře Ožany za velmi profesionální a přitom lidský přístup k pacientům.

Zejména pak MUDr. Gärtnerovi a super týmu na operačním sále za skvělou péči, kterou jsem dostala při zákroku 15.11.2019 a samozřejmě i po něm na lůžkové části od všech sestřiček.

Mária B.

Poděkování MUDr. Pavlu Novákovi

Chtěla bych touto cestou zaslat pochvalu mladému lékaři MUDr. Pavlu Novákovi, který dne 14. 8. 2019 ošetřoval mou imobilní 89letou matku.

Svým chováním, citlivým přístupem a hlavně svým neobyčejným zájmem zjistit, co možná nejvíc o jejím zdravotním stavu i z dřívějších propouštěcích zpráv, mě opravdu příjemně překvapil a zároveň utvrdil mou naději v mladou generaci. 

Přeji hodně úspěchů.
Eva B. 

Děkuji oddělení Gynekologie

I přesto, že se člověk řádně stará o své zdraví, někdy mu život přinese situaci, která vyžaduje akutní řešení. I já jsem od své ošetřující lékařky vyslechla verdikt, že řešení mého zdravotního stavu lze pouze menším operačním výkonem. Zvolila jsem vaše gynekologické pracoviště, kam jsem zamířila ještě v pondělí v odpoledních hodinách.

Dovolte mi touto cestou poděkovat za ohromný přístup všech zdravotníků. Od dvou velice milých zdravotních sester na gynekologické ambulanci, péčí ošetřující lékařky MUDr. Horákové, zdravotníků na operačním sále a následnou péčí sestřičky na gynekologické stanici B.

Daný operační zákrok vyžadoval pouze krátkodobou (spíše několikahodinovou) hospitalizaci a již ve večerních hodinách jsem se mohla vrátit domů.

Děkuji.
Olga K.

Kolektiv Rehabilitace

Vážený pane řediteli,
chtěla bych Vaším jménem poděkovat celému kolektivu Rehabilitace lůžková část pod vedením paní doktorky Slaninové za příkladnou péči o nás pacienty po operaci kloubů.
Přes velké bolesti jsem se cítila na tomto oddělení velmi dobře, byla mi i ostatním pacientům poskytována vzorná péče, pochopení i nadstandardní služby. Poděkování je i od ostatních pacientů.
vděčná pacientka Marta J.

Neurologie

Chtěla bych touto cestou poděkovat kolektivu sestřiček z lůžkové části na neurologickém oddělení! Není samozřejmostí, že se personál chová k pacientovi profesionálně a hlavně s lidským přístupem, který je pro pacienta v jeho těžkých chvílích tak důležitý! Člověk si to uvědomí až ve chvíli, kdy ho jeho zdravotní stav přinutí k hospitalizaci a zároveň k bezmocnosti!

Jsem moc ráda, že jsem mohla poznat skvělé sestřičky z tohoto oddělení a nesetkala jsem se ani s jednou, která by nebyla vstřícná a ochotná! Vím, že by to mělo byt součástí jejich těžké a záslužné profese, ale rovněž pracuji s lidmi a vím, že to není vždy jednoduché! Personál, včetně mladých lékařů, vytváří na oddělení příjemnou atmosféru! Přeji všem, ať se jim daří nejen v profesním, ale i v osobním životě!

Marie B.

ORL

Dovolte mi touto cestou moc poděkovat za záchranu mého zdraví kolektivu oddělení ORL Vaší nemocnice pod vedením pana primáře MUDr. Ivo Slezáčka, zvláště pak děkuji MUDr. Pavlu Schwarzovi a MUDr. Martině Kubošové pro jejich rychlé a rozhodné jednání a včasnou operaci, která byla již akutně nezbytná. Dále chci také poděkovat celému kolektivu ošetřujících lékařů a celému zdravotnickému personálu za jejich lidský a vysoce profesionální přístup k nám pacientům lůžkové části tohoto oddělení.

Lumír P.
Ostrava-Hrabůvka

Ortopedie B

Potkám-li dobrého člověka, mám vždy radost.

V mém bolestném postavení jsem se seznámila s kolektivem sester Ortopedie 2B. Po několik týdnů mne ošetřovaly sestry tohoto fifejdského útvaru. Bolest, strach a obava co bude dál. Bez pýchy, nadřazenosti, arogance a s pochopením mne modré sestry opečovávaly a povzbuzovaly. Nemohu vyjmenovat všechna jména, jistě bych na někoho zapomněla. Modré sestry Ortopedie 2B, díky, že jsem nepropadla ještě větší panice. Díky za odbornost, která eliminovala to ostatní kolem mne. Ještě nejsem v pořádku, ale do budoucna mi bude znít v uších Marcelka: Ono všechno je to totiž v srdci. Marci i ostatní pa, pa, nezapomenu.

Marta T.

Porodnice

Vážený pane primáři Ožano,
22. 6. 2019 jsem u Vás porodila dceru Aničku a přístup a pobyt v porodnici a na oddělení šestinedělí mě inspirovaly k sepsání tohoto dopisu. Byla bych ráda, kdyby tento dopis obdržel celý personál, protože bych v něm ráda pár větami vyjádřila obdiv nad jejich prací. Hluboce se totiž klaním před prací, kterou odvádíte s maminkami, které k Vám přichází k porodu a následně pak s jejich narozenými miminky. Obdivuji trpělivost a vstřícnost personálu, uvědomuji si, že je velmi nelehké s tolika maminkami a jejich různým přístupem stále zachovávat úsměv na tváři a profesionalitu. Personál musí mít mnohdy dojem, že je maminky neposlouchají, věřte, poslouchají, jen se jim jedním okamžikem změnil život a mnohdy se z poměrně racionálně uvažující ženy stane osoba, která si není schopná zapamatovat tak jednoduchou věc, jako je přebalit miminko, protože je pro ni všechno nové. A personál pak musí jen dokola opakovat a z toho musejí mít nervy na dranc. I přesto stále výborně odvádějí svou odbornou práci.

Jsem velmi ráda, že jsem si zvolila Vaši nemocnici k porodu. Byla jsem spokojená s péčí, které se mi u Vás dostalo, a to nejen v porodnici, ale také na oddělení šestinedělí, kde se nám sestřičky intenzivně věnovaly. Mou spokojenost nepokazil ani fakt, že porod Aničky nebyl ani jednoduchý, ani rychlý.

Držím Vám palce a přeji Vám spoustu spokojených maminek.

S díky a velkou úctou
Lenka H.

Pochvala dětská JIP

Chtěla bych udělit pochvalu sestřičkám z JIPky větších dětí. Je zde hospitalizována moje dcera Natálie, která trpí vzácnou chorobou – Canavanova nemoc. Moc děkuji za to, že se mi o mou dceru tak moc starají (je napojena na plicní ventilátor).

Jana L.
Opava

Ortopedie

Dne 21. 8. 2019 jsem byl přijat na ortopedii – operace ramene, v ten samý den. Hospitalizován jsem byl na lůžkové stanici A pokoji č. 12. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem zdravotním sestrám a personálu, který se o mě výborně staral. Bohužel jména jsem si nezapamatoval, poděkování patří všem.

S pozdravem Jan M.

Děkuji

Vážený pane řediteli, rád bych Vám povyprávěl svůj příběh jakožto pacienta, který 30 let nebyl v žádné nemocnici.
Minulý rok v květnu mě postihla ledvinová kolika. Po třech dnech bolestí jsem se dopravil na interní pohotovost Vaší nemocnice. Již zde jsem byl mile překvapen péčí, která mi byla věnována. Službu konající lékařka MUDr. Tereza Patočková mi v průběhu tří hodin pečlivě provedla veškerá potřebná vyšetření, díky kterým byla zjištěna příčina obtíží a po základním ošetření jsem bez bolesti odjel domů. Vyšetření, která jsem absolvoval v průběhu dvou následujících týdnů, diagnózu potvrdila. Následovala hospitalizace na chirurgickém oddělení primáře MUDr. Tomáše Mrázka, kde jsem byl operován. I zde byla péče veškerého zdravotnického personálu na vysoké profesionální úrovni.
V letošním roce jsem byl opětovně hospitalizován, tentokrát na urologickém oddělení u pana primáře MUDr. Rostislava Kuldana. Profesionalita, vstřícnost a ochota lékařů, sester a ostatního personálu jsou, zřejmě, společným znakem všech Vašich oddělení.
Rád bych tímto poděkoval lékařům, sestrám a zdravotnickému personálu za pozornost a citlivý přístup k pacientům v jejich nelehkém životním období.
Závěrem bych chtěl ještě dodat, že vzhledem k tomu, že jsem majitelem firmy, která provozuje restauraci v prostorech Magistrátu města Ostravy, velice rád jsem se se svými kladnými zkušenostmi podělil s panem primátorem a s jeho náměstky.
Se srdečným pozdravem
Jozef G.

Zubní pohotovost

Museli jsme se synem navštívit zubní pohotovost. Náš syn má 4 roky a má diagnózu dětský autismus, tedy jsme se báli, jak vyšetření zvládne. Po obvolání pohotovostí v místě nejblíže našeho bydliště nás všude po sdělení synovi diagnózy odkazovali jinde se sdělením, že nemají vhodné vybavení, že syn vyšetření bez narkózy nezvládne apod. Když jsem volala k Vám do nemocnice, sestřička na zubní pohotovosti byla moc milá a po příjezdu jsme byli neskutečně překvapení ochotou a laskavostí jak sestřičky, tak paní doktorky Štverákové.
Chtěli bychom oběma moc poděkovat za úžasný lidský přístup, ochotu, přívětivost a pochopení. Ještě jednou moc děkujeme!
Veronika a Jaroslav H.

DSS

Dobrý den paní Siverová,
ráda bych tímto poděkovala sestřičce DSS Radvanice stanice B, paní Romaně Šulové, za příkladný a obětavý přístup. Léčila jsem se po velmi závažné onemocnění dolních končetin s bércovými vředy a na DSS probíhalo doléčení včetně nácviku soběstačnosti a hlavně chůze. Paní Romana se mnou pečlivě, trpělivě a odborně rehabilitovala a díky její stoprocentnímu lidskému přístupu jsem se mohla 1. 8. vrátit do domácího prostředí (po 10 měsících).

Také děkuji paní Kamile Wozniak za starost a trpělivost při péči o mou osobu.

Děkuji ještě jednou a přeji více takových zaměstnanců.

S pozdravem.
Libuše J.

Gastroenterologie

Nikdy ve svém životě jsem necítila potřebu napsat cokoliv na adresu lékařů nebo lékařského zařízení, ale po návštěvě vaší nemocnice jsem se k tomuto kroku poprvé odhodlala.

Podstoupila jsem kolonoskopii na interním oddělení, gastroenterologické ambulanci Městské nemocnice Ostrava. Výkon provedl pan doktor MUDr. Martin Kraus. Před zákrokem mi vše vysvětlil, zajímal se o můj zdravotní stav, po provedeném výkonu se mi věnoval s nevšední péčí, několikrát mě navštívil na „dospávacím“ pokoji, detailně mě obeznámil s provedenými úkony, poučil o následné péči a sdělil možná úskalí. Vše velice milou formou a s úsměvem na rtech. Nikdy jsem se s tak milým, ochotným a hodným panem doktorem osobně nesetkala.
Rovněž obě sestřičky (ve zprávě uvedeno Anna Macurová a Svatava Byrtusová) byly velice milé, hodné a laskavé.

Chtěla bych touto cestou všem poděkovat za úžasnou péči a milý profesionální přístup.

Zlatuše P.
Ostrava-Svinov

Geriatrie a Interna, stanice K

Jsem velmi spokojena s hospitalizací. Všichni, kteří tu pracují a starají se o pacienty, jsou milí a pracují s úplným nasazením. Sestry jsou příjemné a doktoři také. Bylo mi tu hezky a příjemně.