Poděkování

Dětské lékařství

Ráda bych poděkovala celému týmu sestřiček ze stanice „malé děti“. Jsou velmi hodné, ochotné a vstřícné. Umí krásně poradit, vše ukážou a mají úžasný vztah k dětem! Je to skvělé oddělení plné usměvavých sestřiček. Moc děkuji za péči, kterou jsme měli. Jsme naprosto spokojeni jak s personálem na oddělení, tak s lékařkou, která se nám po celou dobu hospitalizace věnovala!

Kristýna K. a Tadeášek

Odběrové místo PCR

Několikrát jsem využil možnost testovat se u Vás PCR testy na covid a musím Vás pochválit. Jak předtím, než se spustil rezervační systém, kdy děvčata nabídla termín, který i mně vyhovoval, tak i teď... Snad kolem Vánoc, kdy to bylo trocha hektické, se o několik minut prodlužovala čekací doba, ale jinak mohu vyjádřit plnou spokojenost.

Člověk se dostaví na vybraný termín, dokonce i příslušníci městské policie vhodně usměrňují a pomáhají, a tak bez prodlev, s ochotným personálem a rychle je vše provedeno tak, jak klient očekává.

Pravdou je, že odběrových míst je po Ostravě více, ale vzhledem k velmi dobrým zkušenostem s MNO se pokaždé rozhodnu pro testování u Vás, a tak to i zůstane.

Miloš Š.

Děkuji

Jmenuji se Karel Martykán a byl jsem, na několik pro mě dlouhých měsíců, pacientem na hned několika odděleních vaší nemocnice. Začalo to celé mou první operací ve vaší nemocnici na oddělení ORL. To byla pro mě noční můra!!! Doslova ze dne na den se mi změnil život.

To, co se odehrálo po mé první operaci, byla opravdu hrůza, naštěstí jsem se dostal do neuvěřitelné péče metabolické JIPky. Tohle oddělení, které vede pan primář Šmíd, je naprosto skvělé. Chtěl bych vám obrovsky moc poděkovat. Ležel jsem u vás snad 3 měsíce a byli jste na mě opravdu moc hodní, nenacházím ani slov, jak vám mám poděkovat. Pan primář Šmíd, paní doktorka Eva Čubová – jste bezvadní, skvělí, hrozně moc děkuji, pan asistent Kovala, pan doktor Kraus ml. a st. a další a další, vděčím vám za to, že jsem vůbec tady. Ale obrovský dík patří především vašim sestřičkám, jsou to nejlepší holky. Bože, já už si ani nepamatuji na všechna vaše jména, ale klaním se před vámi na kolena, jste úžasné holky!!!

Chci poděkovat také chirurgické JIP. Pane primáři Mrázku, především Vám vděčím za to, že jsem pořád tady, děkuji Vám, všem doktorům, všem, kteří mě vezli nesčetněkrát na sál, všem sestrám z chirurgické JIPky – holky, jste nejlepší, nikdy na vás nezapomenu.

Děkuji také ARU, kde se mnou udělali také obrovský kus práce, tam to pro mě bylo opravdu hodně těžké. A tam už za mnou chodily i rehabilitační sestry. Především chci poděkovat Jitce Horákové, byla jste tu taková moje nejlepší kamarádka, Vaše dobrá nálada a věčný úsměv mi obrovsky pomohly, děkuji!!!

A nemůžu zapomenout poděkovat sestrám a doktorům z oddělení Chirurgie. Holky, děkuji z celého srdce a upřímně všem, bez vás bych tady už nebyl.

Děkuji, Karel M.

IPA, Neurologie

Chtěl bych vyjádřit poděkování za profesionální a ochotný přístup personálu v průběhu mé hospitalizace na neurologickém oddělení A i B. Zaměstnancům nechybí empatie a vstřícnost a dělají maximum pro spokojenost pacienta. A ještě abych nezapomněl, mé poděkování také patří ambulanci IPA, kde mě přijímali.

Vladimír K.

Očkování covid-19

Chtěla bych touto cestou velmi poděkovat za krásný přístup sestřiček a lékařky. Tak milý personál jsem už dlouho nezažila!!! Moc mě to potěšilo.

Byla jsem v 1. patře. Děkuji, děkuji, děkuji.

Jana R.

Děkujeme porodnici

Opouštíme šestinedělí a musím velice vyzdvihnout celé porodní oddělení této nemocnice. Od ambulance, porodní sál, šestinedělí, po sestřičky z novorozeneckého. A samozřejmě také lékaře, kteří jsou moc hodní a milí. Největší díky patří mé úžasné porodní asistence Nikol Cenkové. Slovo úžasná je opravdu málo dostačující. Velice nám u porodu pomáhala a dělala vše pro to, ať je to pro nás ten nejhezčí zážitek. Tuto péči jí nikdy nezapomenu.❤ Všem tuto porodnici doporučuji. Sestřičky i lékaři jsou tady skvělí J. A samozřejmě i další ošetřující personál. Moc děkuji!“

Lucie D.

Hyperbarická komora

Před nedávnem jsem u vás prošla léčbou Hyperbarickou komorou a ráda bych pochválila všechny zaměstnance tohoto oddělení Od pana primáře, který vše pěkně vysvětlil, přes vrchní sestru, která mě svým empatickým a vstřícným přístupem hned na začátku terapie uklidnila a všechny sestry, které nás „ponory“ trpělivě doprovázely, i přestože jsem nebyla bezproblémový pacient.

Moc děkuji.

Silvie Š.

DSS

Touto cestou bych chtěla poděkovat za péči o moji maminku Lidušku F., která u vás v DSS pobývala od července loňského roku do začátku června toho letošního. Za dobu pobytu ve vašem zařízení se její stav díky obětavé péči a zkušenostem personálu stanice B velice zlepšil. Proto bych chtěla poděkovat všem zaměstnankyním stanice B a také děkuji za profesionální přístup p. Kolářové, p. Kopýtkové a p. Drösslerové. 

Iva S.

Geriatrie G – covidová jednotka

Chtěla bych poděkovat za příkladnou péči, které se mi dostalo na oddělení Geriatrii-F ve Vaší nemocnici. Byla jsem na zmíněném oddělení hospitalizovaná od 11. 5. – 25. 5. 2021. Velice děkuji MUDr. Kotzurové i ostatnímu personálu za to, jak se o mě starali. V současné době se cítím o mnoho lépe. Přeji Vám všem mnoho zdaru a hlavně pevné zdraví.

Jarmila Ch.

Chirurgie a úrazová chirurgie

Chtěl bych Vám, jako vrchní sestře chirurgie, vyslovit své uznání, poděkování a ocenění práce a přístupu veškerého personálu lůžkového oddělení D, odkud jsem byl v předchozích dnech propuštěn do domácího „doléčení“. Jejich citlivý a vstřícný přístup, empatie, citlivost dělá čas strávený na lůžku snesitelný a hlavně, zachovává v člověku pocit lidské důstojnosti. Myslím tím přístup a chování nejen všech sestřiček, ale všeho personálu pracujícího na oddělení D, včetně staniční sestry Jany Korčekové. Musím ocenit i přístup lékařů, jejich snahu vyhovět dané situaci, kdy musím uznat, že to se mnou asi nebylo vždy jednoduché. Takže ještě jednou vyslovuji obrovské poděkování a ocenění práce všeho personálu stanice D. Hluboce před jejich prací smekám. Takových lidí si člověk musí, ne, chce, ze srdce vážit. Chtěl jsem proto poděkovat aspoň tímto způsobem.

Petr D.

ORL

Chtěl bych moc poděkovat paní doktorce Tereze Imrichové na ORL ambulanci, kde moje pětiletá dcera Nikol dne 25. 5. 2021 byla vypalovat cévku v nose. Paní doktorka pracovala velmi profesionálně a sestřička se chovala jako zkušená psycholožka a mou dceru příjemně uklidňovala. Byli jsme s manželkou i dcerou velmi spokojeni! Tak ještě jednou velký dík vaší nemocnici!

Petr K.

Covidová stanice F

Jenom slovo poděkování může vystihnout práci všech na oddělení vaší nemocnice – Covid jednotka. Bohužel jsem také podlehl covidu-19, musím ale celým svým srdcem říct, že tak profesionální přístup na stanici F jsem nečekal. Hned od příjmu úsměv na tváři všech vzbudil ve mně pocit klidu, že oni jsou v pohodě a já budu taky... Péče, kterou jsem dostával, mě překvapila na 1000 %. Nikdy jsem nebyl v nemocnici, víte jak to je, každý říká své názory… špatná strava, sestřičky, doktoři… Ne, není to pravda, tady je vše úplně opačně. Výborná práce.

Děkuji sestřičkám, lékařům, ošetřovatelům, úklidu, kuchařům, prostě všem, kdo za tím stojí. Tady pouze přístup udělá hned dobrý pocit. Budu na vás vzpomínat a všude chválit.

PS: prodavač z Jysku

Urologie

Z celého srdce děkuji všem lékařům, zdravotním sestrám, JIP, lůžkové části urologického oddělení za profesionální, lidský, láskyplný přístup po mé operaci Jsem velmi šťastný, že jsem prožil tuto část mého života na vašem oddělení, s tak naprosto profesionálním přístupem, ochotou pomoci a vyřešením mého zdravotního problému. Přeji celému vašemu oddělení, operačnímu týmu pohodu a klid k další práci a mnohokrát z celého srdce všem děkuji.

Vítězslav N., Vrbno pod Pradědem

Infekční ambulance, Interna D, Ortopedie A – covidové stanice

Rádi bychom touto cestou vyjádřili poděkování za příkladnou péči, které se nám dostalo při zvládání nemoci covid-19 v Městské nemocnici Ostrava. Velké poděkování bychom chtěli vyjádřit personálu Infekční ambulance, především lékařům Janu Pavlasovi, Veronice Labajové a jejich týmu zdravotníků – Lence Plačkové, Monice Vrbkové, Šárce Fukové, Kateřině Adamíčkové, Lukáši Kuráňovi.

V rámci následné hospitalizace bychom rovněž chtěli poděkovat za péči personálu Interny D pod vedením prim. Rostislava Sojky, a lékaře Miloše Rojka a také personálu Ortopedie A. 

Díky Vaší pomoci jsme průběh nemoci zvládli snadněji překonat. 

manželé V.

Oční

Po úrazu oka své dcery jsem byla nucena vyhledat lékařkou pohotovostní pomoc. Touto cestou bych chtěla velice poděkovat zdravotníkům očního oddělení MNOF. Přijímala nás sestřička paní Ivana Šimková a následně se o dceru starala MUDr. Lenka Zemanová. Obě dámy byly neskutečné milé, vstřícné, s profesionálním a přitom velmi lidským přístupem (takoví dva andělé). Ještě jednou mnohokrát děkuji a nám pacientům a Vaší nemocnici přeji jen takovéto lékaře a sestřičky.

Tereza T.

Ortopedie

Chtěl bych poděkovat Vašemu kolektivu Ortopedie-B. Především panu doktoru Čmelíkovi za profesionálně odvedenou operaci mé ruky a provedení práce navíc na mé ruce a za velmi milý přistup k pacientovi. Dále taky vrchní sestře, sestřičkám a sanitářkám, které se o mě staraly, jako bych byl jejich, za přístup a péči o pacienta, chuť vyjít maximálně vstříc. Obzvlášť v této době, kdy jsou v maximálním nasazení, více než kdy jindy! Cítil jsem se skutečně jako doma. Ještě jednou vřele díky všem!

Jiří S.

LDN

Mockrát děkuji celému kolektivu pracovníků, kteří se podíleli obětavě na péči o moji maminku paní Martu L., která zvládla boj s infekcí covid-19 společně s Vámi. Mamince se daří dobře, její zdravotní stav se normalizoval a díky veškeré péči může jít do domácího prostředí. Mnoho sil v obětavé práci. 

Romana K.

Interna G

Jsem vaším pacientem na Interně G. Chtěl jsem pochválit veškerý personál, i když mají toho hodně na práci, tak jsou ochotni vám vždy vyhovět. A mají příjemné chování. Jde vidět, že mají rádi svou práci.

Ivo V.

Kardiologie E – covidová jednotka

Chtěla jsem touto cestou velmi poděkovat za příkladnou péči a přístup nejen k pacientům, ale také k rodinným příslušníkům.

Maminka, paní Marie Č., byla přijata k hospitalizaci na jednotku Covid E (Kardiologie E). Od počátku bylo zřejmé, že se jedná, také vzhledem k věku, o závažný stav. Od prvních okamžiků, kdykoliv jsem na oddělení telefonovala, vždy jsem se setkala s maximální vstřícností a pochopením ze stran lékařů i sestřiček. Nejinak tomu bylo také ve chvílích, kdy se zdravotní stav zhoršil a pan doktor mne velmi citlivě informoval o možnosti návštěvy maminky, kdy nám dal šanci ji osobně poděkovat za vše, co pro nás dělala a rozloučit se. 17. 4. svůj boj o život maminka prohrála.

Byť práce a organizace na Covidové jednotce byla velmi náročná, opět jsem se setkala s velmi vstřícným, profesionálním a lidským přístupem. Sama pracuji jako zdravotní sestra a jsem si vědoma toho, jak vyčerpávající umí tato práce být. 

Za maminku a celou rodinu moc děkuji.

S úctou Martina Č.

Plicní ambulance

Chtěla bych toto cestou poděkovat a sdělit, že plicní ambulance Vaší nemocnice od sestřiček až po lékaře jsou skvělí. Tady bych si dovolila jmenovat, MUDr Helenu Olejníkovou, empatická, skvělá, vždy mi vše vysvětlila podrobně a srozumitelně, zejména v době, kdy jsem byla covid+, tak mne podpořila. A toto si velmi cením

Libuše Š.

Očkovací centrum

Byla jsem u Vás na 1. očkování proti covidu se svým postiženým synem na vozíku. Chtěla bych moc poděkovat za milý, vstřícný a přátelský přístup sestřiček. Jsou moc úžasné. Držíme palce, ať vše zvládáte

Brigita V. se synem Davidem